Facebook Twitter Pinterest Instagram

Plato Halı Hakkında

Yeni tüketici ihtiyaçlarına cevap vermek üzere 2014 yılında yola çıkan şirketimiz bugün yaklaşık 120 kişilik kadromuz ve 14.800 m2'lik üretim alanımızla Türkiye ve dünyada pek çok firmaya ve nihai tüketiciye ürün sunmaktadır.

Modernize edilmiş, son teknolojiyle donatılmış fabrikamızda tüketicinin dış etkenlerden kolayca etkilenmeyen kokusuz ve tozlanmayan polyester malzemeyle üretilmiş kaymaz halı ihtiyacına cevap veriyor, kaliteden ödün vermiyoruz.

Plato Halı Türkiye’de kaymaz halı alanında sektöründe birinci sırada olmamızı sağlayan AR-GE çalışmalarımızla kaliteyi önceliklendirerek yaşam alanlarınız için çeşitli doku ve renklere sahip üzgün ürün tasarımlarıyla mevcut duvar kağıdınızı, perdelerinizi ve boya renklerinizi tamamlayan kaymaz halı seçenekleri üretiyoruz. Ve işimizi çok seviyoruz…

Misyon

AR-Ge ve kalite kontrol çalışmalarıyla tüketicinin ihtiyaçlarına uygun kalitede ve çeşitlilikte dünya standartlarına uygun ürünler üretmek.

Vizyon

Türkiye'nin halıda dünyaya açılan kapısı Gaziantep halı pazarını ve halı pazarında kendi kategorimizi büyütmek ve Gaziantep ile beraber büyümek.

Sadece kendimiz için değil; ülkemiz ve yarınlarımız için de çalışmaya, üretmeye ve gelişmeye devam ediyoruz.

- Plato Halı -

Yönetim'den Mesaj

Ne mutlu ki uzun senelerdir arkadaş olan üç girişimci olarak büyük bir hayalle çıktığımız yolda şu an Türkiye ve dünyada kendi alanımızda öncü firmalardan biri olmayı başardık.

Deneyimimizi 1974 yılından bu yana dokumacılık sektöründe hizmet vermiş ailelerimizin birikimlerinden alarak yeni, çağcıl ve güncel tüketici ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde şekillendirmeye başladık ve girişimci bir üretici olmaktan bir adım daha öteye geçerek Plato Halı Markası’nı oluşturduk.

Dünya standartlarını referans alan bakış açımızla fabrikamızda oluşturduğumuz AR-GE departmanı uzmanlarımız ve yaklaşık 120 kişilik çalışanımız ile kaymaz halı alanında en iyisini üretmekle kalmayıp, tüketicilerimizin farklı ihtiyaçlarını da gözeterek inovatif alternatif ürünler üretiyoruz. Yaşam alanlarımızı kullanım biçimlerimizin değişmesi, farklı fonksiyonlar kazanan iç mekanlar gerek ofis, gerek okul, gerekse ev gibi gündelik hayatta çeşitli okazyonlara dönüşen alanlar için içsel mekan dinamiklerine ve kullanım amaçlarına uygun kaymaz halılar üretebiliyoruz. Piyasa koşullarında kullanım alışkanlıkları kazanılmış fakat artık avantajlı tercihlere dönüşmeyen bazı halı tiplerine alternatifler yaratarak tüketicinin hem fiyat performans hem de kullanım fonksiyon açısından seçeneklerini artırıyoruz.

Bugün üç arkadaşın girişimiyle ortaya çıkan plato markası, kaymaz taban halı sektörüne yeni bir bakış ve ufuk katmıştır. Sadece üretim değil aynı zamanda sektörümüzde yeni iş ve istihdam olanakları yaratarak Türkiye'nin halıda dünyaya açılan kapısı Gaziantep ile beraber büyümek ise en büyük arzumuz.

Sadece kendimiz değil ülkemiz ve yarınlarımız için çalışmaya üretmeye ve gelişmeye devam ediyoruz.

Bizi destekleyen, tercih eden kurum ve kişilere ve tabii ki tüketicilerimize teşekkür ederiz.

- Plato Halı -