Facebook Twitter Pinterest Instagram

Çocuk ve yaşlı güvenliği

Kaymaz halı sadece estetik, zevk, sıcaklık ve konfor sunmaz. Kaymaz oluşuyla özellikle küçük çocukların ve yaşlıların söz konusu olduğu durumlarda size huzur verir.

Çocuklar için güvenli bir hareket alanı

Evinde yürümeyi öğrenen küçük çocuklarınız varsa yumuşak ve kaymaz bir halı üzerinde yürümeyi daha erken öğreneceklerdir. Ve yürüme denemeleri ya da oyun esnasında düşmeleri durumunda diğer zeminlere göre daha yumuşak bir düşüş yaşayacaklardır. Kaymaz halılar bebeğinizin bedeni ve sizin huzurunuz için çok daha güvenlidir.

Yaşlılar için güvenli bir ev

Yürüyüş ve hareket kabiliyeti giderek zorlaşan yaşlı insanlar kaymaz halıda daha güvende hissederler çünkü kayma olasılığı çok düşüktür. Kaygan bir merdiven, halı ile daha az tehlikeli hale getirilebilir. Ve eğer birisi düşerse, kırılma ve diğer yaralanmaların riski oldukça düşüktür. Bilimsel çalışmalar, bir düşüşün etkisinin yeterince kalın ve kaymaz bir halı tarafından çok daha iyi emildiğini göstermiştir. Düşmelerden kaynaklanan yaralanmalar yaşlılar için önemli bir sağlık sorunudur.

Yaşlı insanlarda düşme, baş dönmesi, denge sorunları, ilaç, kas ve iskelet rahatsızlıkları, kafa karışıklığı, nörolojik sorunlar, görme bozuklukları vb gibi çeşitli faktörlerden kaynaklanır. Yaşlı insanlar düştüklerinde, kemik yapıları daha zayıf olduğu için kemik hasarları daha olasıdır.

Kaymaz halı kaplı bir evde neredeyse hiç kayma ihtimali yoktur ve düşüşün sonuçları genellikle daha az ciddi olur.

Sıkça Sorulan Sorular

Polyester malzeme sağlıklı mıdır?

Polyester malzeme evdeki sevimli dostunuz dahil herhangi bir canlının sağlık standartlarına zarar vermez. Aksine toz tutmazlığı ve kokusuzluğu sebebiyle çocuklarınız ve alerjik yapıdaki aile bireyleri ve konuklar için uygundur.

Plato Kaymaz Halı seçenekleri talebinize göre çeşitlenebilir. Kaymaz taban sayesinde yapıştırıcı kullanmaksızın duvardan duvara uygulama yapılabilir.

Plato Kaymaz Halıları evinizde, ofisinizde, anaokulu ya da hastane gibi yumuşak zemin gerektiren her türlü yaşam alanında amacınıza uygun şekilde kullanabilirsiniz.

Siparişin büyüklüğüne göre özel tasarımlar ve büyüklüklerde çalışmalar yapılmaktadır. Özel siparişleriniz için iletişim bölümünde yer alan irtibat bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.